Diar MD Tvoj deň

Vyhraj tvoj deň na medicíne

 

V Diári MD máš na každý deň vyhradenú celú jednu stranu, kde si môžeš robiť, čo len chceš. Možeš si tam plánovať svoj deň, písať najrôznejšie To-do zoznamy, poznámky alebo reflektovať na zažité udalosti.

Navyše sme ti tam dali pár pomôcok, ktoré môžeš využiť. Pamätáš, ako sme ti hovorili, že to čo si nenaplánuješ na papieri, sa ťažšie plní? Zamysli sa, čo je pre teba každý deň najdôležitejšie. Je to učenie sa niečoho konkrétneho? Návšteva lekára? Oslava najlepšej kamarátky? Kľudne si to spíš do priority dňa a keby sa ti nič iné v ten deň nepodarilo splniť, aspoň táto jedna uskutočnená úloha ho spraví úspešným.

 

Na spodnej časti strany nájdeš sekciu na vyjadrenie svojej vďačnosti. Zo začiatku ti môže prísť zvláštna, no po pár dňoch sa budeš tešiť na jej vypĺňanie. Tu sa zamyslíš, za čo v ten deň môžeš poďakovať. Môže to byť aj maličkosť, ako napríklad obed s dobrým priateľom alebo stáž, pri ktorej si sa naučil/a niečo nové, Áčko zo zápočtu alebo prechádzka s tvojím psíkom. Bohužial, pri návale každodenných povinností, si tieto malé momenty štastia neuvedomujeme a podľa štúdií má skoro polovica poslucháčov medicíny problémy s duševným zdravím. Aj takéto cvičenie môže prispieť k duševnej hygiene nás všetkých a naučí ťa hladať tie pozitívne momenty v živote.

Ako hovorí doc. Eliška Kubíková: Ani jeden deň na medicíne nie je celý zlý. Vždy sa tam nájdu dobré momenty, ktoré si stačí iba viac všímať.”

Tiež nezabudni zhodnotiť na spodku strany, či si ten deň rozvíjal/a v sebe dobrého lekára alebo bol dnes slabší deň.

Sekciu Dnešné lekcie” sme ti vyhradili opäť na tie najdôležitejšie kapitoly z daného dňa. My ľudia sme nepochopiteľní v tom, ako robíme stále tie isté chyby dookola. Spíš si sem teda všetko, čo si sa dnes naučil/a. Či už na stáži, zaujímavej prednáške, videu alebo večeri s rodičmi… Nielen, že si tú múdrosť večer zopakuješ, ale hocikedy sa k nej vieš opäť vrátiť.

 

Tip od nás:

Jednotlivé dni v Diári MD sú stránky, do ktorých budeš pravdepodobne písať každý deň. Odporúčame ti nájsť si vždy večer pred spaním aspoň 5 minút na krátku reflexiuči zamyslenie sa nad tým, za čo si vďačný/á, spísanie si tých najdôležitejších lekcií a v neposlednom rade aj na naplánovanie si ďalšieho dňa.