Sedem rokov oddnes

Väčšina z nás preceňuje víziu toho, čo môže dosiahnuť za semester alebo rok, no zároveň podceňuje to, čo môže dosiahnuť o sedem a viac rokov.

Asi nikto z nás nemá krištáľovú guľu, ktorá nám povie, kde sa ocitneme o sedem rokov. Keď si spomenieme na to, koľkokrát si naši spolužiaci zmenili vysnívanú profesiu počas štúdia, a kam sa nakoniec dostali, je to až úsmevné. Plánovať takto ďaleko dopredu je teda veľmi ťažké, ale my sme sa ti to rozhodli uľahčiť našimi otázkami v Diári MD.

Tie sa zameriavajú hlavne na to, ako si predstavuješ svoj ideálny deň o sedem rokov. Ako sa tam cítiš, akých máš okolo seba ľudí, kde bývaš, čo robíš, ako relaxuješ…

Cvičenie môžeš začať tak, že zavrieš oči a predstavíš si, že zázračne ubehlo sedem rokov. Snaž sa zapamätať si každý detail tejto situácie a neskôr ho zachytiť v diári. Je to jednoduché? Nie… No dá ti to najlepšiu víziu, kam chceš vo svojom živote smerovať. Možno sa dostaneš do tohto svojho vysnívaného cieľa už o päť rokov, možno neskôr a možno aj nikdy. No aspoň budeš vedieť, že kráčaš tým správnym smerom.

Ak budeš žiť tejto predstave pri plánovaní svojich každodenných úloh alebo krátkodobých cieľov, tak nemôžeš minúť svoj cieľ.

MD_diar_94

 

Prečo práve 7 rokov?

Z hľadiska medicínskeho štúdia to vychádza ako ideálny čas na takéto dlhodobé plánovanie. Ak si dnes v prvom ročníku, tak sa z teba stal/a pravdepodobne lekár alebo lekárka a už rok pracuješ. Ak si vo vyššom ročníku, už máš pomaly po atestácii. Sú to míľniky, ktoré nás čakajú a asi každý by vtedy chcel byť tou najlepšou verziou samého seba.

 

 

Close Menu
×
×

Cart